Greenpeace Europa Środkowo-Wschodnia

Inspirujemy do działania

Prowadzimy kampanie na rzecz przetrwania ludzkości i przyszłości naszej planety. Konfrontujemy się z tymi, którzy zatruwają nasze powietrze, zanieczyszczają nasze oceany i wycinają nasze lasy, nie tylko blisko nas, ale na całym świecie.

Jesteśmy zespołem 180 osób w Europie Środkowo-Wschodniej, razem z 100 000 darczyńców, wolontariuszy i aktywistów. Działamy z oddaniem i bez przemocy. Nie bierzemy pieniędzy od polityków ani firm: jesteśmy niezależni.

Równe szanse

Jesteśmy pracodawcą dającym równe szanse ludziom bez względu na ich rasę, religię, pochodzenie, płeć, wiek, niepełnosprawność, orientację seksualną i tożsamość seksualną i jej wyrażanie. Cieszymy się z różnorodności ludzi, ich doświadczenia i perspektyw i cenimy ją. Naszym celem jest zbudowanie różnorodnego zespołu, który odzwierciedla nasze globalne kampanie i kraje, w których działamy.

Ludzie

Aleksandra Najberek, Direct Dialogue Coordinator
"I'm constantly evolving and meeting new people here."
Stephan Spatt, People and Culture
"Greenpeace employees are doing their best - and it's our daily challenge to lay the foundation."
Urska Erzen, Volunteer
"I love to contribute my knowledge of video recording and editing to Greenpeace."
Jakub Grzeda, Office Manager
"I want to have a positive impact on my environment."

Oferujemy

benefity zgodne z naszymi wartościami

 • pracę, która ma dla świata znaczenie
 • elastyczne godziny pracy
 • home office and mobile office
 • międzynarodowe możliwości szkolenia i rozwoju
 • employee assistance program
 • możliwości pracy zagranicą
 • dodatek na transport publiczny
 • fair play
 • dodatki na dzieci i dla samotnych rodziców
 • biuro przyjazne psom
 • inne benefity zależne od kraju, w którym pracujesz

Możliwości zawodowe

Różne pola, na których działamy


Kampanie i akcje

Program

Ochrona lasów i oceanów, walka ze zmianami klimatu, dbanie o czyste powietrze i organiczne jedzenie, doprowadzanie do systemowej zmiany. Takie kampanie prowadzi Greenpeace. Rozwijamy strategie wpływu i innowacyjne rozwiązania dla problemów środowiskowych i konfrontujemy się z tymi, którzy niszczą naturę. Prowadząc śledztwa, wywierając wpływ na opinię publiczną i przez działania bezpośrednie - żeglując na statkach, wspinając się na budynki i blokując siedziby przedsiębiorstw. Odważnie, bezkompromisowo i bez przemocy. W Europie Środkowo-Wschodniej i w innych miejscach na świecie. Pracuj z nami na rzecz zieleńszej i bardziej pokojowej przyszłości dla wszystkich.

Zangażowanie społeczne i fundrising

Fundraising

Greenpeace jest nieprzekupny. Nie przyjmujemy pieniędzy od rządów ani korporacji. Dlatego nasza przyszłość zależy od indywidualnych darczyńców na całym świecie. Rozmawiamy z ludźmi na ulicy, przez telefon i w mediach społecznościowych. Pokazujemy, że dobrze zrobili, ufając nam i że ich wsparcie jest kluczowe - zmiana jest możliwa tylko wtedy, kiedy głos wielu stanie się jednym głosem.

Kampanie Direct Dialogue

Fundraising

Pomagamy Greenpeace rosnąć w siłę. Informujemy i angażujemy ludzi w centrach handlowych, miejscach publicznych i na wydarzeniach. Przekonujemy ich do wsparcia nas dotacjami, których potrzebujemy, żeby kontynuować walkę o zieloną przyszłość. Pomóż nam rozgłaszać wieści!

Ludzie i Kultura

Każdy pracownik i każda pracownica potrzebują miejsca pracy, w którym są produktywi i szczęśliwi. Nasza misja to budowanie ram, w których masz swobodę twórczą, zgodnie z naszymi wartościami. Pracujemy dla ludzi Greenpeace.

Finanse

Ludzie powierzają Greenpeace swoje wsparcie i dotacje. Zapewniamy, że dotacje będą mądrze i maksymalnie wykorzystane w kampaniach, działaniach i naszej misji ochrony planety. Nasz cel to zapewnienie, że  wszystkie wydatki czynione są zgodnie z naszymi wysokimi wewnętrznymi i zewnętrznymi standardami za pomocą różnych mechanizmów kontroli - by nie zawieść zaufania, które pokładają w nas nasi darczyńcy.

IT

Oferujemy pracownikom wsparcie IT, żeby mogli skupić się na pracy, zamiast marnować czas na różne sprawy związane z IT. Zapewniamy i codziennie utrzymujemy infrastrukturę IT. Wprawdzanie automatyzacji i nowych systemów oszczędzających pracy odgrywa ważną rolę w naszych codziennych zadaniach. 

Nasze biura w Europie Środkowo-Wschodniej

Greenpeace Slovakia

Horná Vancurova 1697/7
831 01 Bratislava
Slovakia

Greenpeace Poland

Altowa 4
Warsaw
Poland

Greenpeace Hungary

Zászlós u. 54
1143 Budapest
Hungary

Greenpeace Croatia

Ul. Vrbik II 4, 10000 Zagreb

Greenpeace Bulgaria

ul. "Krastyo Sarafov" 24
1164 g.k. Lozenets
Sofia
Bulgaria

Greenpeace Romania

16, Strada Louis Blanc
Bucharest
Romania

Greenpeace Austria

Wiedner Hauptstraße 120-124
1050 Vienna
Austria
www.greenpeace.at

Greenpeace Slovenia

Ljubljana
Slovenia