Specjalista/ Specjalistka ds. Komunikacji

Job description

Jesteśmy najbardziej rozpoznawalną organizacją ekologiczną na świecie, od 40 lat nagłaśniającą i rozwiązującą globalne problemy środowiskowe. W Polsce jesteśmy znani m.in. z ochrony Doliny Rospudy, ochrony Puszczy Białowieskiej i działań na rzecz pszczół oraz walki ze smogiem. Poszukujemy osoby, która dołączy do naszego zespołu na stanowisku:

Specjalista/Specjalistka ds. Komunikacji

w biurze organizacji w Warszawie

Główne zadania i obowiązki:

· Budowanie trwałego i szerokiego poparcia społecznego dla działań Greenpeace w Polsce i na świecie

· Przygotowanie i realizacja projektów związanych z wizerunkiem i komunikacją - zarówno samodzielnie, jak i w zespole

· Bliska współpraca z mediami i dziennikarzami - w tym informacyjnymi, branżowymi i lifestyle’owymi,

· Współtworzenie i realizacja strategii komunikacyjnej i wizerunkowej organizacji, a także poszczególnych obszarów jej działalności

· Współpraca z podwykonawcami i partnerami

· Monitoring mediów

· Wyciąganie wniosków ze wszystkich działań

· Biegłość w poruszaniu się po zagadnieniach merytorycznych związanych z działalnością Greenpeace w Polsce, szczególnie związanych z ochroną różnorodności biologicznej

Oferujemy:

· trudną i wymagającą pracę w dynamicznym zespole zaangażowanych profesjonalistów i profesjonalistek

· możliwość uczestniczenia w działaniach organizacji mających realny wpływ na naszą rzeczywistość

· zatrudnienie na umowę o pracę na czas określony

· wynagrodzenie od 5400 do 6400 złotych brutto

Requirements

  • ·Doświadczenie w pracy w mediach/PR (min. 2 lata)
  • ·Doskonały warsztat pracy, szeroki zakres praktycznych umiejętności
  • ·Znajomość rynku mediów
  • ·Sprawność w poruszaniu się po świecie nowych mediów
  • ·Umiejętność wykorzystania dla potrzeb organizacji różnych kanałów komunikacji
  • ·Doświadczenie w tworzeniu strategii komunikacyjnych
  • ·Biegły język angielski (znajomość sprawdzana podczas rozmowy kwalifikacyjnej), jeszcze bieglejszy język polski
  • ·Kontakty w świecie mediów
  • ·Ogólne zrozumienie dla idei i metod działania Greenpeace

Jeżeli spełniasz kryteria i jeśli czujesz, że świat trzeba zmieniać i wiesz, jak to zrobić, wyślij nam swoje CV, list motywacyjny i krótką prezentację jednego z projektów, w którym miałeś/miałaś znaczący udział (z opisem swojej roli).

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.