Kommunikációs menedzser (medior/senior)

Hybrid
  • Budapest, Hungary
Communication & Engagement

Job description

A Greenpeace független, nemzetközi környezetvédelmi kampányszervezet, amely erőszakmentes, kreatív, társadalmat formáló kampányokkal hívja fel a figyelmet a globális környezetvédelmi problémákra a zöld és békés jövő érdekében. Nem riadunk vissza a konfrontációtól sem, ha a földi élet sokszínűségének megóvásáról van szó. Kizárólag magánszemélyek adományaiból biztosítjuk működésünket világszerte, nem fogadunk el támogatást sem kormányoktól, sem vállalatoktól.

A Greenpeace Magyarország tapasztalattal rendelkező kommunikációs munkatársat keres. Jelentkezz, ha te is úgy gondolod, hogy a pozitív környezetvédelmi változásokhoz a döntéshozók és a társadalom egészének akarata szükséges. Hivatásodnak tekinted a környezet- és természetvédelmet, és szenvedéllyel dolgoznál a klíma- és ökológiai válság megoldásán nap mint nap? Képes vagy a válsághelyzeteket is nyugodtan és felkészülten kezelni? Hiszel a csapatmunkában, tudod, hogy a célok eléréséhez ez elengedhetetlen? Érdekelnek az új médiatrendek? Szívesen állsz a kamera elé, vagy írsz posztokat bármilyen közösségimédia-felületre? Ha mindezekre igen a válaszod, akkor nálunk a helyed!

Főbb felelősségi körök, feladatok:

  • Kommunikációs anyagok (pl. sajtóközlemények, blogcikkek, közösségimédia-bejegyzések) kidolgozása, amelyek biztosítják a szervezet kampánycéljainak elérését.

  • A szervezet adománygyűjtési tevékenységének kommunikációs támogatása.

  • Kapcsolatépítés és folyamatos kapcsolattartás a hazai és nemzetközi média képviselőivel, valamint naprakész információk biztosítása a sajtó számára.

  • Hazai és nemzetközi médiatrendek követése, kommunikációs innovációk felkutatása, tesztelése.

  • A szervezet közösségimédia-csatornáinak üzemeltetése: szöveges és videós tartalomgyártás.

  • Kapcsolattartás a régiós és nemzetközi Greenpeace-irodákkal, angol nyelvű nemzetközi anyagok magyar nyelvre történő fordítása, nemzetközi anyagok adaptálása, magyar nyelvű anyagok angol nyelvre történő fordítása.

  • Szöveges anyagok lektorálása.

  • Partnerszevezetekkel való kapcsolattartás, együttműködés, a közös munka és kampánytevékenységek koordinálása.

Job requirements

Jelentkezz, ha az alábbiak igazak rád:

  • Gyakorlott projektmenedzser vagy, van tapasztalatod folyamatok menedzselésében.

  • Átlátod a különböző folyamatok és a területek összefüggéseit, magabiztosan és gyorsan eligazodsz komplex helyzetekben.

  • A stratégiai és kritikai gondolkodás, lényeglátás és helyzetfelismerés az erősségeid.

  • A hagyományos kommunikációs formák mellett kifejezetten hiszel a digitális technológiák adta lehetőségekben is.

  • Képes vagy a környezetvédelmi problémákat és azok megoldását érthetően közvetíteni bárki számára.

  • Nem riadsz vissza a kamerától és a mikrofontól, legyen szó akár TikTok- vagy Instagram-videóról, élőzésről vagy podcastfelvételről.

  • Kiválóan kommunikálsz magyarul és angolul, szóban és írásban is.

  • Kreatív és innovatív vagy, bátran kipróbálsz járatlan utakat.

  • Képes vagy rugalmasan és gyorsan változtatni, akár magadon, akár helyzeteken.

Mit nyújt a Greenpeace?

  • Értékeken, bizalmon és őszinteségen alapuló munkakultúrát, erős és összetartó csapatot;

  • tanulási, fejlődési lehetőséget nemzetközi környezetben;

  • a nonprofit szférában versenyképes fizetést, cafeteriakerettel;

  • rugalmas munkaidőt (heti 40 óra), ami figyelembe veszi a családi elfoglaltságokat;

  • munkavégzéshez szükséges eszközöket: laptopot, mobiltelefont;

  • kutya- és biciklibarát irodát, otthoni munkavégzés lehetőségével.

A pályázat részeként két feladatot is meg kell oldanod, melyek leírását a következő oldalon találod. Kérjük, hogy magyar önéletrajzot és motivációs levelet tölts fel, illetve legalább két elérhető referenciát is jelölj meg. Motivációs leveledben fejtsd ki, hogy milyen releváns tapasztalatokkal rendelkezel a pozíció betöltéséhez, illetve hogy miért téged válasszunk. Pályázatod legkésőbb 2024.07.24-ig várjuk. Az állás 2024. október 1-től tölthető be, határozatlan idejű munkaszerződéssel.

A Greenpeace elkötelezett az esélyegyenlőség iránt, ezért bármely társadalmi csoporthoz tartozó emberek jelentkezését várjuk. Értékeljük az emberek, tapasztalatok és perspektívák sokszínűségét.

Hybrid

or

Hybrid