Specjalist/k/a ds. relacji z mediami (umowa na zastępstwo)

Jobbeschreibung

Jesteśmy najbardziej rozpoznawalną organizacją ekologiczną na świecie, od 1971 roku nagłaśniającą i rozwiązującą globalne problemy środowiskowe. W Polsce jesteśmy znani m.in. z działań na rzecz klimatu, ochrony lasów, rozwoju rolnictwa ekologicznego oraz ochrony owadów zapylających.

W prowadzonych przez nas kampaniach ważną rolę odgrywa obecność tematów, którymi się zajmujemy w mediach i przestrzeni komunikacyjnej. Pomaga nam to tłumaczyć decydentom dlaczego trzeba wprowadzać zmiany na których nam zależy. Do tego konieczne jest budowanie i utrzymywanie relacji z dziennikarkami i dziennikarzami mediów ogólnopolskich, regionalnych oraz branżowych. W związku z tym szukamy osoby na stanowisko:

Specjalista/Specjalistka ds. relacji z mediami
(pełny etat - umowa na zastępstwo)

Stellenanforderungen

Główne zadania i obowiązki:

  • budowanie oraz utrzymywanie relacji z dziennikarkami i dziennikarzami a także bliska współpraca z mediami,

  • dbanie o obecność ekspertek i ekspertów Greenpeace w mediach,

  • pozyskiwanie i aktualizacja na bieżąco bazy kontaktów w mediach,

  • współpraca z podwykonawcami i partnerami,

  • monitoring mediów,

  • ewaluacja projektów,

  • wsparcie przy prowadzeniu profilu organizacji na Twitterze i dbanie o budowanie zasięgu tego profilu,

Kompetencje:

  • poparte sukcesami doświadczenie pracy w PR lub telemarketingu,

  • doskonałe umiejętności komunikacyjne,

  • łatwość nawiązywania kontaktów,

  • znajomość rynku mediów,

  • znajomość specyfiki pracy mediów, zwłaszcza telewizji i radiu,

  • sprawność w korzystaniu z Twittera,

  • umiejętność wykorzystania dla potrzeb organizacji różnych kanałów komunikacji,

  • biegłość posługiwania się językiem angielskim,

  • kontakty w świecie mediów,

  • ogólne zrozumienie dla idei i metod działania Greenpeace,

  • utożsamianie się z wartościami Greenpeace.

Oferujemy:

  • pełną wyzwań pracę w zespole zaangażowanych profesjonalistów i profesjonalistek,

  • możliwość uczestniczenia w działaniach organizacji mających realny wpływ na naszą rzeczywistość,

  • pracę w środowisku wspierającym różnorodność,

  • benefity zgodne z wartościami Greenpeace (dodatki na dzieci, dodatek na transport publiczny, dopłata do karty sportowej lub zakupu książek),

  • możliwość pracy zdalnej,

  • udogodnienia dla rowerzystów (stojaki na rowery, prysznic w biurze),

  • umowę na zastępstwo,

  • podstawowe wynagrodzenie od 5850 do 6400 złotych brutto.

Jeżeli spełniasz kryteria i jeśli czujesz, że świat trzeba zmieniać i że wiesz, jak to zrobić, czekamy na Twoje CV, list motywacyjny i przykładowy plan komunikacyjny dla wybranego przez ciebie tematu, którym zajmuje się Greenpeace w Polsce.

Jesteśmy pracodawcą dającym równe szanse ludziom bez względu na ich rasę, religię, pochodzenie, płeć, wiek, niepełnosprawność, orientację seksualną, tożsamość seksualną i sposób jej wyrażania.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Greenpeace Polska z siedzibą w Warszawie (02-386), ul. Altowa 4 („Greenpeace”), strona internetowa: http://www.greenpeace.pl . Dane przetwarzane są w celu prowadzenia obecnej rekrutacji. Podanie danych wynikających z przepisów prawa jest wymogiem ustawowym niezbędnym do przeprowadzenia przez Greenpeace rekrutacji. Podanie innych danych osobowych jest dobrowolne. W zakresie, w jakim przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody, przysługuje Pani/Panu prawo wycofania tej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.